UKS „Delfin” Legionowo świętuje 20-lecie Klubu!

Drodzy działacze, współpracownicy, przyjaciele klubu, zawodnicy oraz kibice! Każdy jubileusz jest niezwykłym świętem i wydarzeniem. Jest też okazją do dokonania oceny dotychczasowych osiągnięć oraz wyznaczenia nowych celów i zadań. Skłania również do refleksji, wspomnień minionych lat i przemyśleń, bo wracają te wszystkie niezapomniane wrażenia i emocje.

Dziś mija dokładnie 20 lat z klubem, 20 lat z Delfinem, z pływakami!
Zawiązując ten klub w 1997 roku, wierzyliśmy głęboko, że tworzymy coś nowego, coś innego. Z każdym rokiem ten klub i zawodnicy w nim pływający potwierdzali naszą wiarę i budowali ją na nowo od podstaw. Tak działo się w dniach naszych ogromnych sukcesów, ale również w chwilach niepowodzeń, bo taki jest sport. Jednocześnie piękny, ale też okrutny i nieprzewidywalny. Za to na pewno zawsze okupiony długą i ciężką pracą.

20 lat temu nikt nie przypuszczał, że utworzony wówczas klub przetrwa na sportowej mapie Polski tak długo. To zasługa przede wszystkim jego założyciela, prezesa i trenera Rafała Perl ale także ludzi współtworzących klub, zarząd, pływaków, sympatyków, sponsorów, współpracowników i kibiców i to właśnie Wam wszystkim dedykujemy ten jubileusz!

Obchody odbyły się 15 października i rozpoczęły się one najpierw porannymi jubileuszowymi zawodami klubowymi na naszej miejskiej pływalni. Starty zgromadziły licznie byłych i obecnie trenujących zawodników klubu i były świetną okazją do spotkania po latach, a sama rywalizacja przebiegła w miłej atmosferze wspomnień i przy dopingu zgromadzonej publiczności. Każdy z uczestników zawodów otrzymał pamiątkowy medal specjalnie przygotowany na jubileusz 20-lecia.

Natomiast uroczyste świętowanie jubileuszu połączone z zakończeniem sezonu 2016/17 odbyło się o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Urzędu Miasta w Legionowie. Na to spotkanie przybyło wielu znamienitych gości: wiceprezydent miasta Legionowo Pan Piotr Zadrożny, Prezes Polskiego Związku Pływackiego Pan Paweł Słomiński, były trener kadry narodowej i wieloletni trener takich gwiazd polskiego pływania jak Otylia Jędrzejczak, Paweł Korzeniowski czy ostatnio Radosław Kawęcki. Swoją obecnością zaszczycił nas także sam Paweł Korzeniowski – wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, wielokrotny mistrz Europy, olimpijczyk. Byli przedstawiciele sponsorów m.in Pan Adam Wilczęga, licznie przybyli także byli i obecni zawodnicy klubu wraz z rodzicami oraz wszyscy współpracownicy, przyjaciele i kibice „Delfina”.

Samą galę poprowadził prezes Rafał Perl w towarzystwie trenerów Daniela Krepsa i Piotra Cesarczyka oraz naszego najlepszego sportowca powiatu legionowskiego Dawida Szulicha, uczestnika Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012, wielokrotnego mistrza Polski w stylu klasycznym, rekordzisty Polski, finalisty Mistrzostw Świata.

Witając przybyłych gości, prezes klubu powiedział: – Dzisiaj świętujemy dwadzieścia lat istnienia klubu UKS Delfin Legionowo, który powstał w 1997 roku. Jest to spory przedział czasu. Jesteśmy szczęśliwi, że tak licznie przybyliście na naszą uroczystość i że możemy Was gościć oraz zaprezentować część naszego życia. Dla mnie osobiście jest to niezmiernie ważne, bo to 20 lat mojego życia i mojej pracy zawodowej. Ta uroczystość to jest tego uwieńczenie i cieszę się, że będę mógł podziękować przyjaciołom, rodzinie i swoim zawodnikom którzy tu przybyli.

Będąc wdzięcznymi trenerzy uhonorowali medalami pływaków którzy trenowali dawniej i zdobywali dla klubu medale, ale także zawodników najciężej pracujących w sezonie 2016/2017. Natomiast w sposób szczególny medalem w kształcie serca „Przyjaciel klubu – sponsor klubu” uhonorowani zostali Ci, którzy skromnym zdaniem trenerów przyczynili się po części do powstania i rozwoju klubu oraz ciągle w różny sposób go wspierają.

Ale rozwój klubu nigdy nie byłby możliwy gdyby nie pomoc i przychylność Urzędu Miasta Legionowa, dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy której mieści się miejska pływalnia oraz spółki KZB. Korzystając z okazji również bardzo dziękujemy!

Zaangażowanie i trud ogromnej pracy wielu ludzi na przestrzeni tych 20 lat pozwolił najpierw na powstanie klubu, a potem na jego rozwój i istnienie do dzisiaj. Przez te dwie dekady przez klub przewinęło się blisko 800 zawodniczek i zawodników. Klub zdobył 91 Mistrzostw Polski – 29 złotych, 32 srebrne i 30 brązowych. Wychował pierwszego olimpijczyka z legionowskiego klubu Dawida Szulicha, finalistę Mistrzostw Świata ( Szanghaj 2011), dwukrotnego rekordzistę Polski seniorów (Mistrzostwa Świata Barcelona 2013), multimedalistę Mistrzostw Polski! Jego dorobek to 23 medale złote, 20 srebrnych i 16 brązowych w latach 2001-2017.

Podsumowując swoje dotychczasowe osiągnięcia trener Perl powiedział: „Dzisiaj patrząc z perspektywy czasu mogę spokojnie powiedzieć. Zrobiłem najlepszego co mogłem, jestem trenerem spełnionym i szczęśliwym z dokonań w UKS Delfin. Teraz wierzymy, że nowo wybudowany basen otworzy przed klubem zupełnie nowe możliwości.”

Gratulujemy tych 20 lat!
Gratulujemy sukcesów i życzymy żeby w następnych latach klub nadal mógł wyławiać talenty, aby nadal mógł szkolić kolejne dzieci i młodzież!
Życzymy jeszcze wielu sportowych emocji!
Życzymy zdrowia, siły i wytrwałości!