XXII OTWARTE MISTRZOSTWA WARSZAWY MASTERS

W dniach 02 – 03 grudnia na olimpijskiej pływalni Warszawianka Wodny Park w Warszawie odbyły się XXII Otwarte Mistrzostwa Warszawy Masters. W zawodach uczestniczyło ponad 353 zawodników z 63 klubów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Reprezentantami Delfina Legionowo byli Karolina Modzelan , Krzysztof Żbikowski i Michał Perl.

Nasi zawodnicy  wystartowali w konkurencjach sprinterskich na 50 metrów stylem klasycznym i dowolnym. Dla Karoliny i Krzysztofa był to pierwszy start na długim basenie jako masters.

Na 50m stylem klasycznym Karolina Modzelan zajęła drugie miejsce w kategorii 30-34 lat, uzyskując czas 40,55 sekundy. Michał i Krzysiek w kategorii 20-24 lat zajęli kolejno pierwsze i drugie miejsce z czasem 29,47 sekundy i 30,51 sek. Następnego dnia nasi reprezentanci ścigali się na dystansie 50m stylem do wolnym. Bezkonkurencyjna w swojej kategorii okazała się Karolina zwyciężając z czasem 31,59sek. Wśród mężczyzn w najmłodszej kategorii wiekowej ponownie wygrywał Michał Perl uzyskując czas 24,82sek. a na trzeciej pozycji uplasował się Krzysztof Żbikowski z czasem 26,22sek.

To był udany sprawdzian naszych zawodników oraz świetna okazja do „popływania” na długim basenie. Pomimo niewielu godzin treningowych, spowodowanych dużym obłożeniem basenów, legionowscy mastersi pokazują, że upór w dążeniu do celu przynosi zamierzone efekty. W przyszłości, chcielibyśmy mieć swoją reprezentacje na Mistrzostwach świata Masters, w związku z tym liczymy na pomoc władz miasta i dziękujemy za dotychczasowe wsparcie, dumnie reprezentując nasze miasto. Wciąż liczymy na rozwój ekipy „dorosłych pływaków” Masters.

Gratulujemy i czekamy na kolejne udane występy naszych MASTERSÓW!

Zapraszamy do galerii

Wyniki i opis wydarzenia: