Ogólnopolski Festiwal Pływacki o Puchar Prezydenta Krzysztofa Kosińskiego

3 czerwca  w Ciechanowie odbył się Ogólnopolski Festiwal Pływacki o Puchar Prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. Wśród 25 klubów nie mogło zabraknąć zawodników UKS „Delfin” Legionowo.

W bloku porannym startowały Antonina Pietuch oraz Pola Kosińska. Nasza 8 let

nia Antonina ścigała się na trzech dystansach w których okazała się bezkonkurencyjna wygrywając z dużą przewagą i bijąc rekordy „życiowe”. (25m styl grzbietowy 21,05 sekundy, 25m styl dowolny 21,48, 25m styl motylkowy 25,64). Nasza Tosia była również najlepsza w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej. Druga nasza zawodniczka Pola, startowała w konkurencjach 50m stylem klasycznym i dowolnym notując czasy 1:04,02 i 49,99. Na obu dystansach zajęła 7. miejsce.

W drugim bloku zawodów startowali starsi zawodnicy. Delfina reprezentowali Filip Zabagło, Zieliński Marcin, Zieliński Jakub oraz Kozłowski Igor.

Filip wystartował w dwóch konkurencjach na 100m i 200m stylem grzbietowym gdzie zajął kolejno drugie i trzecie miejsce znacznie poprawiając swoje rekordy „życiowe”. (100m 1:12,63 i 200m 2:34,09) W klasyfikacji generalnej w swoim roczniku zajął wysokie 4 miejsce.

Marcin ścigał się na 100m stylem dowolnym oraz 200m stylem dowolnym. Na 100m zajął 6. miejsce z czasem 1:13,48 natomiast na 200m był 5. z czasem 2:51,04, w obu przypadkach poprawiając się. W aż trzech konkurencjach wystartował jego starszy brat Jakub. 100M stylem dowolnym przepłynął w czasie 1:14,41 i zajął 10 miejsce. Dużo lepiej Kubie poszło w stylu klasycznym gdzie wygrał na 200m z czasem 3:25,67 i poprawiając się aż o ponad 30 sekund!!!

Na 100m stylem klasycznym Jakub był drugi z nową życiówką 1:33,39. Na tym samym dystansie trzecie miejsce zanotował Igor Kozłowski z czasem 1:35,12. Igor startował także na 100m stylem dowolnym gdzie został sklasyfikowany na 8. pozycji z czasem 1:12,65.

Rekordy życiowe świadczą o wykonanej pracy. Przed zawodnikami i trenerami jeszcze sporo pracy ale sukcesy z Ciechanowa na pewno będą motywacją do dalszej ciężkiej i satysfakcjonującej pracy.