Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych 15 letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim

W dniach 14-16.12.2018 roku odbyły się  Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 15 letnich w sezonie 2018/2019. Na 25 metrowej pływalni „ Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim o mistrzowskie tytuły walczyło 469 zawodniczek i zawodników ze 124 klubów z całej Polski.

UKS „Delfin” Legionowo pod opieką trenera Piotra Cesarczyka reprezentował Rafał Smoliński.

W pierwszym dniu zawodów Rafał Smoliński startował na dystansie       50 m stylem dowolnym uzyskując w eliminacjach czas 24,87s , który zapewnił Mu występ w popołudniowym bloku w finale B.

W popołudniowym finale B Rafał uzyskał czas 24,40s wygrywając go i  bijąc swój rekord życiowy( dziewiąty czas Mistrzostw) .

W sobotę w kwalifikacjach na dystansie 50 m stylem motylkowym, Rafał razem z innym zawodnikiem uzyskał czas(26,94s), żeby wyłonić ostatniego finalistę finału B musiał walczyć w repasażach. Niestety Rafał nieznacznie przegrał i nie zakwalifikował się do bloku popołudniowego, jednak czasem (26,52s) ustanowił swój nowy rekord życiowy.

W kolejnym dniu zawodów Rafał zakończył swój udział w Mistrzostwach Polski startem na 100 m stylem dowolnym, również ustanowił nowy rekord życiowy (55,48s) zajmując 24 miejsce w eliminacjach.

Były to bardzo udane starty Rafała Smolińskiego na Mistrzostwach Polski, które pokazują duży potencjał zawodnika UKS „Delfin” Legionowo.

Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych zawodów.!!!

Zapraszamy do galerii