Zimowe pływanie -Mistrzostwa Polski – Dolina trzech stawów Katowice 12.01.2019

W dniu 12 stycznia odbyły się V międzynarodowe Mistrzostwa Polski w zimowym pływaniu w Katowicach. Zawody rozgrywały się na stawie Szlomiok w Dolinie Trzech Stawów. Do zawodów zgłosiło się prawie 200 zawodników z całego świata. Temperatura powietrza wyniosła 1 stopień Celsjusza, natomiast woda 0,6 stopnia Celsjusza. Były to idealne warunki do pływania w lodzie.

Klub UKS „Delfin” Legionowo reprezentował Michał Perl. Jest to jedyny zawodnik, który podejmuje się pływania w zimnej wodzie przy tak niskich temperaturach. Michał wystartował na dystansie sprinterskim czyli na 100m. Był on bez konkurencyjny. Zdobył tytuł Mistrza Polski w zimowym pływaniu. Uzyskał on czas 1:02,00, wyprzedzając tym samym drugie zawodnika o ponad 9 sekund. Były to dla naszego „Delfinka” niesamowite zawody. Najwyższe osiągniecie w Polsce, czyli tytuł Mistrza Polski. Jesteśmy dumni, że nasz zawodnik obiera nowego szlaki i przełamuje lody.

Po starcie Michał powiedział: „było to dla mnie niesamowite nowe doświadczenie, pierwszy raz w życiu pływałem w tak zimnej wodzie. Udało mi się wywalczyć tytuł mistrza Polski. Nie mogę się już doczekać Mistrzostw Świata w Rosji, które będą w marcu. Mam nadzieję, że tam też powalczę o medale i tytuł mistrza.”