Open Water – Woda Bydgoska

W dniu 15 sierpnia odbyły się jedne z największych imprez Open Water w Polsce, a mianowicie Woda Bydgoska. Zawody rozegrane zostały na jednej z najczystszych rzek w Europie – Brdzie. Zawody te cieszą się popularnością w środowisku pływackim już od kilku lat. W tym roku do zawodów zgłosiło się ponad 500 zawodników z całej Polski. Do Bydgoszczy zawitało mnóstwo bardzo dobrych zawodników, a nawet dwóch olimpijczyków: Paweł Korzeniowski oraz Marcin Cieślak.
Reprezentant UKS „Delfin” Legionowo, Michał Perl po raz kolejny podjął się wyzwania jakim są zawody na akwenie otwartym. Nasz zawodnik wystartował na dystansie 650m, czyli na najkrótszym dystansie jaki mógł sobie wybrać. Nasz Delfinek po ciężkiej walce zajął 12 miejsce w kategorii Open oraz 5 w kategorii M20 z rezultatem 9:33,30s.
Faktem jest to, że nasz zawodnik preferuje pływanie na krótszych dystansach ale jak sam mówi: „potrzebuje cały czas adrenaliny jakie daje mu startowanie w zawodach”.
Niezmiernie nam miło, że reprezentant Legionowa cały czas poszukuje wyzwań związanych z pływaniem. Zajęcie takiego miejsca w tak dużych zawodach niezmiernie nas cieszy. Gratulujemy determinacji zawodnikowi i życzymy mu dalszych sukcesów.
Po starcie Michał powiedział :
„ Super impreza pływacka. Naprawdę organizacja zawodów zasługuje na pochwałę. Jeśli ktoś będzie chciał kiedyś wystartować w zawodach Open Water to proponuje udać się do Bydgoszczy. Sezon letni zakończony, teraz tylko pozostało zacząć przygotowywać się do zimowego pływania.”