ZAWODY KLUBOWE- STYL GRZBIETOWY

W dniu 27 października odbyły się pierwsze zawody klubowe UKS „Delfin” Legionowo. Była to pierwsza edycja z czterech w tym roku szkolnym. Zawodnicy oraz zawodniczki klubu Delfin rywalizowali ze sobą na różnych dystansach w poszczególnych kategoriach wiekowych. Ponieważ były to pierwsze zawody, wszyscy zawodnicy pływali stylem grzbietowym, czyli najłatwiejszym do opanowania. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodniczek i zawodników klubu  oraz  rodziców . Dzieci rywalizowały między sobą zaczynając od 6 latków, kończąc na zawodnikach starszych mających ponad 20 lat. Największą zabawą okazały się jednak sztafety rodzinne. Polegały one na przepłynięciu dwóch basenów. Jeden przepływał rodzic, natomiast drugi dziecko. Sami organizatorzy byli zaskoczeni ile sztafet zgłosiło się na zawody. To tylko pokazuje, że rodzice chcą aktywnie spędzać czas ze swoimi dziećmi, a przy okazji porywalizować z innymi rodzinami.

Każdy uczestnik zawodów otrzymywał pamiątkowy medal, a raczej jeden z czterech. Bo na koniec sezonu każdy uczestnik, który zdobędzie wszystkie medale, otrzyma pamiątkową podstawkę na wszystkie medale.

Jako klub jesteśmy niezmiernie szczęśliwy za taką frekwencje zawodników i ich rodziców. Najważniejszą rzeczą w tych zawodach była właśnie zabawa i chęć spędzenia wolnej niedzieli aktywnie. Mamy nadzieję, że takimi zawodami jeszcze bardziej spopularyzujemy pływanie w naszym mieście – Legionowo.