Zimowe Mistrzostwa Polski Masters w pływaniu – Łódź 15-17.11.2019

W dniach 15-17 listopada odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters. Zawody w tym roku zostały zorganizowane na nowym basenie „Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej” w Łodzi. W imprezie wystartowało ponad 600 zawodników ze 112 klubów z całej Polski, jak i zza granicy(Rosja, Węgry, Czechy, Litwa, Ukraina, Słowacja, Irlandia, Izrael) .
UKS „Delfin” Legionowo reprezentowała dwójka zawodników: Joanna Żbikowska i Krzysztof Żbikowski.
Nasi „Mastersi” przywieźli łącznie 9 medali różnorodnego koloru. Jak dotąd jest to największy dorobek medalowy na jednych zawodach naszych zawodników.
100m zmiennym (1:15;83) – 5 miejsce,
50m stylem motylkowym (0:32,85)- 6 miejsce.
To były najlepsze zawody Asi tym sezonie. W swoje kategorii wiekowej (20-24 lata) zdobyła 2 krążki koloru srebrnego i 2 krążki brązowe.
Kolejnym zawodnikiem na Mistrzostwach Polski był Krzysztof Żbikowski, który startował aż w 6 konkurencjach:
200m stylem klasycznym (2:35,48) – 1 miejsce (złoto),
100m stylem zmiennym (1:02,88) -3 miejsce (brąz),
100m stylem klasycznym (1:05,82) – 3 miejsce (brąz),
50m stylem klasycznym (30,18) – 3 miejsce (brąz),
200m stylem zmiennym (2:27,36) – 3 miejsce (brąz),
100m stylem dowolnym (0:57,02) – 6 miejsce.
Wyniki Krzysztofa również były najlepsze w tym sezonie, zdobył aż 5 medali (1 złoty i 4 brązowe) w kategorii 20-24 lata.
Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters cieszą się coraz większa popularnością i przyciągają mnóstwo świetnych zawodników. Dla klubu UKS „Delfin” Legionowo był to udany występ w Mistrzostwach Polski Masters pomimo braku naszych najlepszych Mastersów Dawida Szulicha (który odbywał szkolenie wojskowe) i Michała Perl ( który został Tatą w dniu 14 listopada). Gratulujemy naszym zawodnikom i mamy nadzieję, że dalej będą godnie reprezentować nasz klub, miasto i powiat.