GRAND PRIX CIECHANOWA z okazji XXI – lecia klubu MPKS ORKA o Puchar Prezydenta KRZYSZTOFA KOSIŃSKIEGO Ciechanów, 7.12.2019

Zawodnicy  UKS „ Delfin „ Legionowo uczestniczyli w sobotę w zawodach pływackich w Ciechanowie. Starty należy zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ nasi  pływacy poprawili wiele rekordów życiowych  Na starcie pojawiło się  311 zawodników z 33 klubów.  Zawody odbywały się w dwóch blokach  pierwszy rano i drugi popołudniu.  Nasz klub UKS” Delfin” Legionowo, pod opieką trenera  Daniela Krepsa, reprezentowała 7 osobowa  grupa zdolnych sportowców: Antonina Pietuch, Adam Łapacz, Tadeusz Tyczyński, Kozyra Adrian, Kozyra Krystian, Jakub Zieliński i Marcin Zieliński, która wywalczyła aż 10 medali.
Na wyróżnienie zasługuje Antonina Pietuch,  która zdobyła  5  medali1 złoty na dystansie 100 m stylem grzbietowym (1:26.30) oraz 3 srebrne na dystansach: 50 m stylem grzbietowym (0:39.15), na 50 metrów stylem motylkowym (0:42.01) i na dystansie 100m stylem zmiennym ( 1:34.81) oraz 1 brązowy na 50 m stylem dowolnym(0:35.01), Tosia również w punktacji generalnej zajęła 2 miejsce wśród zawodniczek z rocznika 2010. Kolejny młody zawodnik, który zasługuje na wyróżnienie to Adam Łapacz, zdobył 2 srebrne medale na 50 m stylem grzbietowym (0:41.89) i na 50 m stylem motylkowym (0:42.36) zajmując wysokie 4 miejsce w punktacji generalnej w roczniku 2009. Po jednym medalu zdobyli: Krystian Kozyra brązowy na 50m stylem klasycznym ( 1:06.74), Marcin Zieliński również brązowy medal na 50 m stylem motylkowym (0:31.72) i jego starszy brat Jakub wywalczył srebrny medal na 50m stylem klasycznym ( 0:39.33).
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.