W dniach 13-15.12.2019 roku odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 16 letnich w sezonie 2019/2020. Na 25 metrowej pływalni „ AQUA” w Lublinie.

W rywalizacji sportowej o mistrzowskie tytuły walczyło 305 zawodniczek i zawodników ze 91 klubów pływackich z całej Polski.

            UKS „Delfin” Legionowo pod opieką trenera Piotra Cesarczyka reprezentował nasz najlepszy zawodnik Rafał Smoliński.

            W pierwszym dniu zawodów Rafał Smoliński startował na dystansie 50 m stylem dowolnym uzyskując w eliminacjach czas 23,46s bijąc swój rekord życiowy. Rezultat  ten okazał się piątym czasem porannych eliminacji i zapewnił Rafałowi występ w finale A .

W popołudniowym finale A Rafał popłynął fantastycznie bijąc po raz kolejny rekord życiowy uzyskał czas 23,04s. Zdobył tym wynikiem srebrny medal Mistrzostw Polski na dystansie 50m stylem dowolnym po bardzo wyrównanej i emocjonującej walce.

W sobotę w kwalifikacjach na dystansie 50 metrów stylem motylkowym, Rafał po raz kolejny pobił rekord życiowy i z dziewiątym czasem eliminacji 25,86s wywalczył swój drugi finał A.

W popołudniowym finale Rafał po raz kolejny pobił rekord życiowy 25,72s i utrzymał dziewiąte miejsce w Polsce na 50 metrów w stylu motylkowym.

W kolejnym dniu zawodów Rafał startem na 100 m stylem dowolnym, również ustanowił nowy rekord życiowy 52,08s zajmując dziewiąte miejsce w eliminacjach wywalczył swój trzeci finał A.

W popołudniowym finale Rafał walczył z dużą determinacją, jednak uzyskany czas 52,26s pozwolił mu na zajęcie dziesiątego miejsca w Polsce na 100 metrów w stylu dowolnym.

Gratulujemy Rafałowi Smolińskiemu bardzo udanego startu na Mistrzostwach Polski, zdobytego medalu, wielkiej determinacji, ducha walki i wielkich emocji dostarczonych w każdym swoim występie. Dziękujemy!!!

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link