Legionowski zimowy delfin na Pucharze Świata w Chinach

Nasz legionowski zawodnik Michał Perl,  jako jeden z czwórki reprezentantów Polski został zaproszony przez federację IWSA ( International Winter Swimming Association ) na zawody z cyklu Pucharu Świata do Chin. Nasz zimowy delfinek w pierwszej kolejności odwiedził miasto Taierzhuang, gdzie odbyły się prywatne zawody pod nazwą:  6TH China Taierzhuang (Grand Canal ) International Swimming Festival. Michał startował tam indywidualnie na dwóch dystansach: 50m klasycznym ( 2miejsce) oraz na 100m dowolnym ( 1 miejsce). Wraz z reprezentacją Polski w składzie: Hanna Bakuniak, Aleksandra Bednarek oraz Remigiusz Gołębiowski wywalczyli dwa srebrne medale na 4x50m dowolnym i 4x50m zmiennym.  Była to dla Michała jedynie rozgrzewka przed najważniejszymi startami Pucharze Świata w Jinan.

Na zawody z cyklu Pucharu Świata przyjechało niemalże 1000 zawodników z 31 państw. Jak można się domyślić były to największe zawody na których był nasz reprezentant, a zarazem najcięższe jeśli chodzi o poziom sportowy. Naszemu mistrzowi udało się wywalczyć łącznie 8 medali różnego koloru. Indywidualnie Michał wywalczył 7 medali: 25m dowolnym ( 1 miejsce), 50m dowolnym (1 miejsce), 50m klasycznym (1 miejsce), 25m motylkowym (2 miejsce), 100m dowolnym (2 miejsce), 25m klasycznym (3miejsce), 100m klasycznym (3 miejsce) oraz wraz z reprezentacją Polski brązowy medal na dystansie 4×25 klasycznym.

Jesteśmy w lekkim szoku, że nasz zawodnik przywiózł po raz kolejny tyle medali. Na pewno Michał nie chce zwalniać tempa, gdyż już za 3 tygodnie rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w zimowym pływaniu w Bled na Słowenii. Jeszcze raz gratulujemy naszemu zawodnikowi i życzymy mu powodzenia oraz jak największej ilości medali na Mistrzostwach Świata.

Po zawodach w Chinach Michał powiedział:

Jakbym miał jednym określić jednym słowem wyjazd do Chin – „niesamowicie”. Medale oczywiście cieszą, ale dostałem też niejedną lekcję pokory. Coraz więcej jest bardzo dobrych zawodników, którzy chcą wygrać. Jest mi ogromnie miło, że dla wielu zawodników staję się osobą, z którą chcą wygrać. Chciałbym również podziękować wszystkim tym co wspierają mnie w tej niesamowitej przygodzie jakim jest zimowe pływanie. Już niedługo Mistrzostwa Świata i tam dopiero okaże się na co mnie stać.