UKS „Delfin” Legionowo na Mistrzostwach Warszawy Masters

Dnia 05.12.2020 r. odbyły się XXV Mistrzostwa Warszawy Masters w pływaniu. Zawody zostały zorganizowane na 50 – metrowej pływalni na warszawskim obiekcie sportowo-rekreacyjnym „Warszawianka Wodny Park”. W tej serii zawodów wystartowało blisko 150 zawodników z 18 klubów z całej Polski.

UKS „Delfin” Legionowo reprezentowała trzyosobowa grupa zawodników Masters, wśród których wystartowali: Joanna Żbikowska, Krzysztof Żbikowski oraz Andrzej Fajdasz.

Joanna Żbikowska wystartowała w trzech konkurencjach: 200 m stylem zmiennym z czasem: 2:51.29 s., który został poprawiony o 5.11 s. – 2 miejsce, 50 m stylem klasycznym z czasem: 37.99 s., poprawionym o 1.41 s. – 1 miejsce i 50 m stylem motylkowym z czasem: 32,59 s., poprawionym o 0.73 s – 4 miejsce. Joanna w rezultacie poprawiła swoje czasy względem zawodów z poprzedniego roku, zdobywając złoty i srebrny medal.

Krzysztof Żbikowski podjął rywalizację na dwóch dystansach: 50 m stylem klasycznym z czasem: 30.45 s., poprawiony o 0,54 s. i 50 m stylem motylkowym z czasem: 28.76 s. Zawodnik UKS „Delfin” Legionowo poprawił swoje czasy względem poprzedniego sezonu, a uzyskane czasy pozwoliły mu dwukrotnie stanąć na najwyższym stopniu podium.

Andrzej Fajdasz wystartował na dwóch dystansach: 50 m stylem dowolnym, uzyskując czas 31,47 s., z którym udało mu się znaleźć na 4 miejscu w klasyfikacji. Natomiast konkurencja 50 m stylem grzbietowym z czasem 39.18 s. pozwoliła mu stanąć na drugim stopniu podium i zdobyć srebrny medal.

Warto podkreślić, że były to jedyne w tym sezonie zawody dla Mastersów, w których zawodnicy UKS „Delfin” Legionowo mogli sprawdzić swoje czasy i możliwości. Ze względu na ogólnoświatową sytuację związaną co pandemią Covid-19, zarówno zimowe jak i letnie mistrzostwa Polski Masters zostały odwołane.

Mimo ograniczonych możliwości treningowych nasi zawodnicy świetnie się spisali, poprawiając swoje czasy oraz zdobywając wysokie miejsca na podium. Życzymy im wytrwałości w dążeniu do sportowych celów i gratulujemy osiągniętych wyników!