I Ogólnopolskie Sztafetowe Zawody Pływackie Pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego i Prezesa WarszawskoMazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego Pawła Słomińskiego

W sobotę 15.05.2021 na Pływalni Miejskiej w Mławie, odbyły się ogólnopolskie zawody w pływaniu, których gospodarzem był Klub Pływacki „Marlin” Mława. Na starcie stawiło się 356 zawodników i zawodniczek z 21 klubów pływackich.

„Delfin” Legionowo pod opiekę trenera Piotra Cesarczyka reprezentowało czworo zawodników Antonina Pietuch, Amelia Kongiel, Antoni Lazurek oraz Filip Budniak.

Podczas zawodów już od pierwszych startów nasi zawodnicy bili swoje rekordy życiowe pokazując się jak z najlepszej strony w rywalizacji sportowej.

Na podium zawodów i to czterokrotnie zajmując pierwsze miejsce stanęła Antonina Pietuch, która została nagrodzona za najlepszą zawodniczkę w swojej kategorii wiekowej uzyskując 699 punktów, a także Antoni Lazurek, który zajął III miejsce.

Wyniki zawodników UKS „Delfin” Legionowo:

Antonina Pietuch

– 50 metrów styl grzbietowy I miejsce(36,35s)

– 50 metrów styl dowolny I miejsce(32,62s)

– 50 metrów styl motylkowy I miejsce(36,64s)

– 100 metrów styl zmienny I miejsce(1.23,38s)

Antoni Lazurek

– 25 metrów styl dowolny III miejsce(19:68s)

– 25 metrów styl klasyczny czas(28,58s)

Amelia Kongiel

– 50 metrów styl grzbietowy czas(39,81s)

– 50 metrów styl dowolny czas(35,39s)

Filip Budniak

– 50 metrów styl dowolny czas(37,68s)

– 50 metrów styl klasyczne czas(45,19s)

Na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy, bili swoje rekordy życiowe, dając nam nadzieję na kolejne udane starty.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na pływalniach w całym kraju.