Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu 7 – 10 lipca 2022 roku OLSZTYN

W dniach 7-10.07.2022 roku odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 letnich. Na 50 metrowej pływalni  „WCRS AQUASFERA GALERIA WARMIŃSKA OSiR w Olsztynie ”.  O mistrzowskie tytuły walczyło 590 zawodniczek i zawodników ze 177 klubów z całej Polski.

UKS „Delfin” Legionowo pod opieką trenera Daniela Krepsa i Rafała Perl reprezentowali: Patrycja Jurkiewicz, Amelia Kongiel, Tadeusz Tyczyński.

W drugim dniu zawodów Patrycja Jurkiewicz startowała  na dystansie 50 m stylem dowolnym  uzyskując w eliminacjach czas 28,77s , który zapewnił  występ w popołudniowym bloku w finale A.

W popołudniowym finale A Patrycja uzyskała czas 28,59s  bijąc swój rekord życiowy co uplasowało ją na 10 miejscu na Mistrzostwach.

Również bardzo dobrze wypadł  3 dzień Mistrzostw, po eliminacjach porannych Patrycja wywalczyła 2 finały A odpowiednio :50m stylem motylkowym 30.32s i 50m stylem grzbietowym 32.76s. W popołudniowym finale A zajęła 8 miejsce na 50m stylem motylkowym z czasem 30.16s oraz 9 miejsce na 50m stylem grzbietowym z czasem 32.66s.

Pozostałe wyniki naszych zawodników:

Patrycja Jurkiewicz

100m stylem dowolnym – 1.04.81 ( 24 miejsce)

100m stylem grzbietowym – 1:12.34 ( 19 miejsce, z powodu kontuzji została wycofana z finału B)

Amelia Kongiel

50m stylem dowolnym – 31.09 ( 79 miejsce)

50m stylem klasycznym – 40.82 ( 59 miejsce)
100m stylem klasycznym – 1.26.61 ( 45 miejsce)
100m stylem dowolnym – 1.10.65 ( 98 miejsce)

Tadeusz Tyczyński

200m stylem grzbietowym – 2.30.62 ( 24 miejsce)

50m stylem grzbietowym – 32.39 ( 38 miejsce)
100m stylem grzbietowym – 1.09.02 ( 27 miejsce)

Nasi zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe na Mistrzostwach Polski, które zaliczyć trzeba do udanych.

Dziękujemy, gratulujemy i życzymy kolejnych udanych zawodów.!!!