Udany weekend Delfina

Miniony weekend był bardzo pracowity dla legionowskich Delfinów. W sobotę 7 października najstarsi zawodnicy Klubu: Andrzej Fajdasz i Piotr Rapacki z powodzeniem rywalizowali na zawodach Pucharu Polski Masters w Łomży. Pierwszy z nich we wszystkich trzech startach znalazł się na podium uzyskując następujące rezultaty: 50m stylem dowolnym (31.46s – 3 miejsce, 100m stylem grzbietowym (1:25.25s) -2 miejsce oraz 100m stylem klasycznym (1:32.68s) -2 miejsce. Piotr Rapacki również startujący w trzech konkurencjach ukończył rywalizację: na 4 miejscu 50m stylem klasycznym z czasem 42.53s, 6 miejscu na 50m stylem dowolnym z czasem 34.69s, oraz na 6 miejscu na 100m stylem klasycznym z czasem 1:37.68s

Niedziela 8 października to z kolei sprawdzian umiejętności dla młodych  klubowiczów UKS Delfin w XI Otwartych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Garwolin. Żeńskie grono reprezentowały dwie zawodniczki:  Amelia Mikołajczyk, która wypływała złoty medal na 50m stylem dowolnym  uzyskując czas 31.96s, oraz brązowy medal w stylu klasycznym z czasem 43.64s. Po długiej przerwie wróciła do rywalizacji Maja Ostaszewska zajmując odpowiednio miejsca 9 z czasem 42.68s w stylu motylkowym i 14 w stylu dowolnym z czasem 36.88s. Rewelacyjny debiut w zawodach międzyklubowych w Garwolinie odnotował najmłodszy zawodnik reprezentujący Klub -Antoni Rapacki, który na dystansie 25m stylem dowolnym z czasem 18.21s uplasował się na 2 miejscu w klasyfikacji. Trochę starszy i zdecydowanie bardziej doświadczony Antoni Lazurek w swoich konkurencjach 50m stylem dowolnym z czasem 35.11s zajął 2 miejsce, a w konkurencji 50m stylem klasycznym zajął 1 miejsce z czasem 45.30s. Te wyniki pozwoliły Antoniemu na uzyskanie tytułu najlepszego zawodnika turnieju w jego kategorii wiekowej. Najstarszym reprezentantem UKS Delfin był Jakub Rapacki, który nie pozostawił konkurentom żadnych szans i zarówno w swoim ulubionym stylu klasycznym na 50m z czasem 37.57s, oraz w debiucie na 100m zmiennym z czasem 1:17.27 stanął na najwyższym stopniu podium zdobywając złote medale . Wszystkim zawodnikom gratulujemy i czekamy na kolejne sukce sy.