XI zawody pływackie z okazji Święta Niepodległości o Puchar Burmistrza Sochaczewa 11.11.2018 Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości

 Miasto Sochaczew już od lat obchodzi Święto Niepodległości w duchu zmagań sportowych. W tym roku z okazji obchodów 100 – lecia odzyskania Niepodległości było uroczyste otwarcie zawodów połączone z dwukrotnym odśpiewaniem hymnu Polskiego. Na XI już Ogólnopolskich zawodach pływackich o puchar Burmistrza Miasta pływalnia „Orka” w Sochaczewie, gościła 193 zawodników z 21 klubów z różnych regionów kraju.
Nasz klub UKS „Delfin” Legionowo pod opieką trenera Daniela Krepsa reprezentowało pięcioro zawodników: Alicja Trzaska, Kaja Marońska, Natalia Startek,  a także Tadeusz Tyczyński i Filip Zabagło .
Rywalizacja na tych zawodach okazała się nie lada wyzwaniem. Wysoki poziom zaprezentował Filip Zabagło wygrywając z rekordem życiowym 100 styl grzbietowy ( 1:09.65) oraz Alicja Trzaska  wywalczyła  brązowy medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym z czasem (1:18.60) . Niemniej dla pozostałych zawodników była to świetna okazja do ponownego sprawdzenia swoich umiejętności i postępów pracy w tym roku. Nasi pływacy niejednokrotnie poprawiali swoje rekordy życiowe, więc cieszymy się i życzymy wytrwałości w dążeniu do sukcesów sportowych.