Zimowe pływanie Michała – Ice Swimming Bydgoszcz Festival

W dniu 10 listopada odbyła się pierwsza edycja tzw. „zimowego pływania” w Bydgoszczy (na rzece Brda), a mianowicie Ice Swimming Bydgoszcz Festival. Impreza mająca na celu promowanie pływania zimą w akwenach otwartych. Wraz z 100 rocznicą odzyskania niepodległości, organizatorzy zorganizowali możliwość wzięcia udziału w zawodach na dystansie 100m, 450m i 1km. W zawodach wzięło udział około 150 osób. Nasz reprezentant Michał Perl z UKS „Delfin” Legionowo podjął się wystartowania w tych zawodach na dystansie 100m. Oficjalnie temperatura wody wynosiła 9 stopni Celcjusza. Jak można się spodziewać to był debiut naszego zawodnika w takich zawodach, jednakże jak niezwykle udany. Michał zdeklasował swoich wszystkich rywali zajmując pierwsze miejsce w kategorii Open z czasem 1:32,15. Były to niezwykle emocje i zupełnie nowe doświadczenie dla naszego zawodnika, jak i dla naszego klubu. Gratulujemy Michałowi i życzymy mu jak najwięcej sukcesów w nowej odsłonie pływania.

Po starcie nasz zawodnik powiedział:

Jestem bardzo mile zaskoczony co do zimowego pływania. Jest to można powiedzieć zupełnie nowa dyscyplina, która od niedawna funkcjonuje w naszym kraju. Oczywiście moje ambicje prosperują wyżej. Już w styczniu Mistrzostwa Polski, a w marcu Mistrzostwa Świata w Rosji, gdzie mam zamiar powalczyć o najwyższe trofea.