Michał Perl na Mistrzostwach Świata w pływaniu zimowym-Murmańsk-Rosja 2019

BBC – relacja

W dniach 15-17.03.2019 w Murmańsku w Rosji odbyły się Mistrzostwa Świata w pływaniu zimowym.

Jednym z 12 osobowej reprezentacji Polski był Michał Perl zawodnik UKS „Delfin” Legionowo, mieszkaniec powiatu legionowskiego. Basen 25 metrowy do rywalizacji sportowej wykuty był w lodzie pokrywającym jedno jezior w Murmańsku. Temperatura wody 0 stopni, temperatura powietrza minus 5 stopni i do tego jeszcze padający śnieg i wiatr. Warunki ekstremalne do maksymalnego wysiłku w lodowatej wodzie, aż ciężko sobie to wyobrazić ,ale cóż ponad 400 uczestników z 32 państw na świecie rywalizujących podczas zawodów stawiło się na starty. Starty odbywają się z wody i bez nawrotów takich jak zazwyczaj można wykonywać podczas zawodów na pływalni.

 Nasz zawodnik Michał Perl w piątek startował  na dystansie 100m stylem klasycznym z czasem  1:14,40 sek. zwyciężył po raz pierwszy zdobywając złoty medal w kat. 18-29 lat i Puchar Arktyki w open. Później startował w sztafecie 4x50m stylem dowolnym, gdzie również reprezentacja Polski zwyciężyła po zaciętej walce z reprezentacją Niemiec wywalczyła złote medale.

W niedzielę Michał aż cztery razy płynął w lodowatej wodzie. Pierwsza konkurencja w której zwyciężył to 50m stylem klasycznym z czasem 0:32,69 sek. w kat. 18-29 i Puchar Arktyki w open. Druga  konkurencja to 50m stylem motylkowym z czasem 0:29,07 sek. złoty medal w kat.18-29 lat i drugie miejsce w open. Trzecia konkurencja to 50m stylem dowolnym z czasem 0:27,03 sek. złoty medal w kat.18-29 lat i drugi w open. Czwarta najtrudniejsza  konkurencja dla naszego „sprintera” Michała to sztafeta 4x250m stylem dowolnym w której reprezentacja Polski wywalczyła srebrny medal ulegając tylko znakomitym reprezentantom Niemiec. W klasyfikacji medalowej Mistrzostw Świata Polska na pierwszym miejscu .

Podsumowując doskonałe starty naszego zawodnika na Mistrzostwach Świata w pływaniu zimowym Murmańsku gdzie zdobył aż 5 złotych medali i 1 srebrny będąc najlepszym zawodnikiem reprezentacji Polski. Gratulujemy i z podziwem kibicujemy w trudnej dyscyplinie sportowej jaką wybrał nasz zawodnik. Kolejne mistrzostwa za rok w Słowenii na jeziorze Bled, a za dwa lata mistrzostwa świata w Katowicach. Kto wie czy ta dyscyplina niedługo zostanie włączona do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich, dla UKS „Delfin” Legionowo byłaby to kolejna szansa na legionowskiego olimpijczyka.  Podziękowania dla sponsorów którzy wsparli wyjazd Naszego zawodnika na Mistrzostwa Świata do Murmańska.

– Urząd Miasta Legionowo

– Starostwo powiatu legionowskiego

– Iguana Group sp. z o.o.

– WAMEXIM  Adam Wilczęga

– Trawena S.A.

– TABEX S.A.

– DESCH SP.Z O.O.