Mistrzostwa Polski Masters Gliwice

W dniach 31.05-02.06 w Gliwicach na 50 metrowym basenie „Olimpijczyk” odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters. W imprezie wzięło udział ponad 370 zawodników z całego kraju. Klub UKS Delfin Legionowo reprezentowało czworo zawodników: Joanna Żbikowska, Krzysztof Żbikowski, Dawid Szulich i Michał Perl. Nasi zawodnicy zdobili łącznie 13 medali. Jest to rekordowa ilość medali na zawodach tej rangi.

Nasza reprezentantka Asia zdobyła łącznie 2 medale. Startowała łącznie w 5 konkurencjach: 50m dowolnym ( 30,31s 6 miejsce ), 200m zmiennym ( 2:59,26s 3 miejsce ), 100m dowolnym ( 1:08,95s 7 miejsce ), 100m klasycznym ( 1:26,69s 2 miejsce ) oraz 50m stylem klasyczny ( 38,28s 4 miejsce )

Kolejnym zawodnikiem reprezentującym legionowski klub był Krzysztof Żbikowski, który podobnie jak siostra wywalczył 2 medale. Zawodnik ten wziął udział w 4 konkurencjach: 50m dowolnym ( 27,80s 6 miejsce ), 100m dowolnym ( 1:01,60s 6 miejsce ), 100m klasycznym ( 1:09,26s 2 miejsce ) i 50m klasycznym ( 30,99s 2 miejsce )

Najstarszy nasz zawodnik Dawid Szulich brał udział tylko w jednej konkurencji. Jak nie trudno się domyślić było to 50m stylem klasycznym. Zawodnik jak i trener klubu Delfin zdobył złoty medal w swojej kategorii wiekowej 25-29 lat z czasem 29,62s.

Ostatnim zawodnikiem, który reprezentował swój klub na mistrzostwach był Michał Perl. Wystartował on w 8 konkurencjach, czyli w największej ilości  jaka jest dopuszczana w zawodach i wywalczył tym samym 8 medali rożnego koloru. Na 50m dowolnym uzyskał rezultat 24,26s (1 miejsce), 800m dowolnym 11:23,02s ( 2 miejsce ), 200m klasycznym 2:42,87s ( 2 miejsce ), 100m dowolnym 56,66s ( 3 miejsce ), 100m klasycznym 1:10,48s ( 3 miejsce ), 50m motylkowym 27,10s ( 2 miejsce ), 50m klasycznym 29,79s ( 1 miejsce ) oraz 400m dowolnym 5:40,29s ( 2 miejsce ).

Podczas mistrzostw doszło do kilku ciekawych sytuacji. Między innymi czas Michała na 50m dowolnym był lepszy od tego z Mistrzostw Polski Seniorów w Olsztynie (nowy rekord życiowy).

Kolejną sytuacja był wyścig na 100m klasycznym naszych zawodników, gdzie Krzysztof pokonał Michała o sekundę. I ostatnią sytuacja był wyścig na 50m klasycznym, gdzie Perl minimalnie przegrał z Szulichem o zaledwie 0,17s. Przypominamy, że na tym dystansie jeszcze nigdy nie doszło do tego aby Dawid przegrał ze swoim młodszym kolegą z klubu. Czyżby ten moment zbliżał się wielkimi krokami.

Podsumowując minione mistrzostwa były one jak do tej pory najbardziej udane pod względem medalowym w karierze klubu. Niezmiernie nam miło, że mamy takich zawodników. Tym bardziej nas to cieszy, gdyż nasi trenerzy: Michał i Dawid będą chcieli już od września prowadzić sekcje Masters na pływalni „Wodne Piaski”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.