Puchar Świata w zimowym pływaniu -Jelgava

Szczęśliwa 7 na Pucharze Świata Michała Perl
W dniach 1-3 listopada rozpoczął się Puchar Świata w zimowym pływaniu, który odbył się na Łotwie, a dokładniej w mieście Jełgava położonym około 30 km od Rygi – (Jelgavas Ronu Kauss). Dokładniej rzecz ujmując jeden z sześciu etapów zawodów światowej federacji IWSA ( International Winter Swimming Association). Do zawodów zgłosiło się niemalże 300 zawodników z 21 krajów,  między innymi z: Chin, Brazylii, Argentyny czy  z Chile. Temperatura powietrza podczas zawodów wynosiła około 3 stopni Celcjusza, a temperatura wody zaledwie 6 stopni Celcjusza. Zawody odbywały się na specjalnym 25m basenie utworzonym na rzece – „Lelupa”.
Michał Perl, który reprezentował Polskę oraz klub UKS „Delfin” Legionowo ( nasz  wielokrotny medalista Mistrzostw Świata z Murmańska 2019). Nasz „delfinek” brał udział w 7 konkurencjach indywidualnych oraz w  jednej sztafecie. Nasz zawodnik wybrał za swój cel wszystkie dystanse sprinterskie: 25m dowolnym, klasycznym i motylkowym; 50m dowolnym, klasycznym; 100m dowolnym, klasycznym oraz sztafeta 4x25m dowolnym. We wszystkich konkurencjach indywidualnych Michał zdobył pierwsze miejsca, natomiast w sztafecie reprezentacyjnej zabrakło trochę szczęścia i zajęliśmy 4 miejsce. Tym samym Michał zdobył najwięcej medali z reprezentacji polski oraz najwięcej punktów liczonych do pucharu świata.
Jesteśmy dumni, że zawodnik miasta Legionowo reprezentuje nas na imprezach międzynarodowych. Tym bardziej, że jest on jednym z najlepszych zawodników zimowego pływania na świecie. Sama prezes federacji IWSA z uznaniem gratulowała naszemu zawodnikowi wręczając mu złote medale. Jeszcze raz gratulujemy i czekamy na dalsze występy Michała w zimowym pływaniu.
Po starcie Michał powiedział:
„ Była to po raz kolejny dla mnie niesamowita przygoda. Pierwszy raz brałem udział w Pucharze Świata i oczywiście rezultaty cieszą, lecz bardziej cieszy mnie to, że tak duża ilość osób coraz to bardziej angażuje się w zimowe pływanie i chce spełniać moje marzenia. Jestem ambitnym zawodnikiem i chciałbym odwiedzić między innymi takie kraje jak Chiny czy Szwecja, gdzie rozgrywane są zawody z cyklu Pucharu Świata. To wszystko jest naprawdę nie do opisania.” – powiedział po startach nasz mistrz.