Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Północnego Mazowsza pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława

W sobotę i niedzielę 09-10.11.2019 na Pływalni Miejskiej w Mławie, odbyły się kolejne ogólnopolskie zawody w pływaniu, których gospodarzem był Klub Pływacki „Płetwal” Mława. Na starcie stawiło się 448 zawodników i zawodniczek z 33 klubów pływackich.

„Delfin” Legionowo pod opiekę trenera Piotra Cesarczyka i Daniela Krepsa reprezentowało ośmiu zawodników i trzy zawodniczki:Antonina Pietuch, Natalia Startek, Marcin Zieliński, Jakub Zieliński, Tadeusz Tyczyński, Filip Kamiński,  Daniel Szulc, Filip Zabagło i Jakub Rochnowski.

Zarówno w pierwszym dniu zawodów na dystansach 50 i 200 metrowych, jak i w drugim dniu na dystansach 100 metrowych, nasi zawodnicy bili swoje rekordy życiowe pokazując się jak z najlepszej strony w rywalizacji sportowej.

Nasi zawodnicy zdobyli 4 srebrne medale!

Na wyróżnienie zasługuje  Antonina Pietuch, która zdobyła dwa srebrne medale na 50 metrów stylem dowolnym uzyskała czas (36.20) i  na 50m stylem grzbietowym (39.80) zajmując 2 miejsce w punktacji generalnej. Na drugim stopniu podium również stanął Filip Zabagło, który przepłynął 200m stylem grzbietowym z czasem(2:24.95) i Jakub Rochnowski wywalczył kolejny srebrny medal na dystansie 50m stylem motylkowym (29.63).

Na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy, którzy poprzez swoją sportową walkę i zaangażowanie dają nam nadzieję na kolejne udane starty.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na pływalniach w całym kraju.