Zawody w Poznaniu zaproszenie na zakonczenie sezonu nad Zegrzem.

18.03.2023 r. na jeziorze strzeszyńskim ( blisko Poznania), na szlaku trzech jezior Rusałki, Strzeszynka, Kikrza- tzw. poznańskiej Plażojady, odbywały się VII Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu Zimowym, które w tym roku zaliczały się również do Długodystansowych Zimowych Mistrzostw Polski Open Water. W zawodach nie zabrakło reprezentacji Winter Swimmers Legionowo. Dwaj zawodnicy Piotr Mikołajczyk i Andrzej Fajdasz pojawili się na listach startowych na 50m i 250m. Niestety z powodów zdrowotnych Andrzej nie wystartował w zawodach, a dodatkowo przy braku zgody na start młodzieży (Amelii Mikołajczyk, ze wzgledu na wiek) w barwach Winter Swimmers Legionowo, finalnie wystartował jako jedyny Piotr Mikołajczyk, który na dystansie 50m zajął 10 miejsce, (na 36 startujących), a na dystansie 250m, 8 miejsce (na 20 startujących) organizator, nie przewidział podziału na kategorie wiekowe, ustalając jedynie dolny limit wieku 16 lat.

Rywalozacja odbywała się nie tylko w wodzie, ale również na lądzie, gdzie zostały rozegrane Pierwsze Mistrzostwa Układu Słonecznego w Rzucie Czepkiem Kąpielowym na odległość. W tej lądowej konkurencji, legionowianin Piotr Mikołajczyk (były reprezentant Polski w baseballu) był bezkonkurencyjny i posłał czepek kompielowy na odległość 27,60m i został historycznym pierwszym Mistrzem w tej dyscyplinie. Wśród kobiet trzecie miejsce w tej egzotycznej dyscyplinie zajęła Legionowianka Ewa Majcher, kibic zawodników z Legionowa.

Zawody w Wielkopolsce, były przedostatnimi zawodami wnsezionie zimowego plywania 2022/2023. W sobotę 25.03.2023 r. odbędą się ostatnie zawody zimowego pływania w tym sezonie – Dziwna Challange, Open Water Winter Swimming. W niedzielę 26.03.2023 r. zapraszamy na morsowanie, zimowe pływanie jak i spotkanie (również przy ognisku) z naszm Mistrzem, Rekordzistą Świata, Rekordzistą Guinnessa w Pływaniu zimowy, Michałem Perlem. Zaczynamy o 12:30 przy molo nad Zegrzem.